Blog

25. 1. 2016

Co se kdy pěstuje aneb Jíme sezónně

V dnešní době není problém v jakémkoliv ročním období nakoupit širokou škálu ovoce a zeleniny. Přesto určitě stojí za zmínku, v jakém ročním období se které druhy pěstují. Existuje proto hned několik důvodů…

Pokud chceme konzumovat opravdu čerstvé a chutné ovoce a zeleninu, vyplatí se je nakupovat v období jejich sklizně, případně uskladnění. Budeme tak mít jistotu, že bylo sesbíráno v optimální době zralosti a obsah antioxidantů, vitaminů či minerálních látek v nich obsažených je tak nejvyšší. Nákupem od lokálních pěstitelů podporujeme ale nejen naši tělesnou schránku, ale i ekonomiku regionu, ve kterém žijeme a pomáháme zachovat tradiční ráz naší krajiny. Dalším argumentem je také podpora ochrany životního prostředí, kdy dlouhé transporty přes půl světa nebo pěstování ve skleníku, spotřebují hodně energie. Lokální produkce je tak energeticky i ekologicky výhodnější.

Také našemu tělesnému biorytmu prospívá lépe sezónnost a orientace dle změny ročních období. Již tradiční čínská medicína zmiňuje důležitost a význam sezónního výběru potravin. Některé druhy zeleniny totiž naše tělo prohřívají a jiné ochlazují, což má následně vliv na energii v těle. Proto se obecně doporučuje v chladných měsících zvýšit příjem tepelně upravované zeleniny namísto té čerstvé.

Pro jednoduchou orientaci, kdy je vhodné jednotlivé druhy ovoce a zeleniny konzumovat a dopřát tak svému tělu to nejlepší, Vám přinášíme tento přehledný kalendář.

 

Pokud byste si chtěli náš kalednář stáhnout, naleznete jej níže v pdf souboru.

Ovoce_kalendář

 

Zelenina_kalendář

 

sezonni kalendar ovoce a zeleniny.pdf [694,19 kB]

Vyhledávání

Obsah bedýnky

V bedýnce je:
0 položek
Celková cena:
0 Kč
kosik