Blog

4. 3. 2016

Jarní očista jater a žlučníku

Sluníčko, štěbetající ptáci po ránu i zelenající se tráva nám připomínají, že se již pomalu blíží jaro.  Příroda se začíná probouzet ze zimního spánku a nastává období nové svěží energie a růstu. S jarem již tradičně přichází půsty a různé detoxikace organismu. I lékaři potvrzují, že v této době opravdu člověku prospívá vyřadit z jídelníčku maso, omezit množství přijímané potravy a hlavně změna její skladby.

Ne nadarmo jsou s tímto obdobím spojovány dva životně důležité orgány v těle – játra a žlučník. Právě na jaře jsou tyto orgány nejcitlivější a jejich samoregenerační schopnost nejsilnější a je tak vhodný čas pro jejich přírodní očistu. V tuto dobu se proto doporučuje jejich činnost podpořit.

 

FUNKCE

Hlavním úkolem jater je odstranění toxinů z těla, zpracování živin z přijímané potravy a regulace metabolismu. Játra jsou takovým našim strážcem organismu před škodlivými látkami a hrají nezastupitelnou roli při detoxikaci organismu.

Žlučník napomáhá trávení potravy. Způsob stravování a nesprávná skladba stravy vede k jeho přetěžování, k tvorbě žlučových kamenů a poškození funkce žlučníku. Také se o něm říká, že je to párový orgán jater. Proto jeho podráždění může někdy souviset i s jaterními problémy.

 

NEGATIVNÍ VLIVY

Řada věcí však může oběma těmto orgánům v plnění jejich životních funkcí bránit. Mezi takové patří například tučná a smažená jídla, bílá mouka, bílý cukr, alkohol, kofein, tabák, černý čaj, průmyslově zpracované potraviny, špatné ovzduší a chemické léky. Dalšími příčinami potíží jsou i různá virová či bakteriální onemocnění.

Prvním z příznaků zhoršené činnosti jater bývá únava. Ta se pojí samozřejmě i s nám známou jarní únavou, která přichází ve chvíli, kdy potřebujeme po zimě nabrat novou energii. Důvodem jsou velké energetické změny. V zimě si tělo kumuluje energii uvnitř těla a s výdejem je velmi spořivé. Od února dochází ke změně toku energie zevnitř směrem na povrch těla. V případě, že tok energie je zablokován, provází nás tento typický syndrom. Za únavou stojí v naprosté většině případů lehce snížená očistná funkce jater. Její zlepšení přinese i to, čemu říkáme výkonost a radost ze života. Už proto stojí za to, se o játra a jejich odlehčení starat.

 

NA CO BYCHOM SE MĚLI ZAMĚŘIT

Abychom si pomalu zvykali na tuto sezónní změnu, je dobré dělat časté výlety do přírody a nabírat novou sílu z právě se probouzející krajiny. Dále existuje mnoho chutných a na živiny bohatých potravin, jež podporují detoxikační činnost jater a žlučníku. Obohacením našeho jídelníčku o tuto stravu můžeme také předejít případné jarní únavě.

Obecně se doporučuje zvýšit příjem čerstvé zeleniny a ovoce. Játrům a žlučníku prospívají především listové saláty a zelená zelenina, jež jsou bohaté na chlorofyl. Ten má výraznou schopnost neutralizovat těžké kovy, chemické látky a pesticidy. Proto tyto potraviny nabízejí silný ochranný mechanismus pro naše tělo. Červená řepa a karotka pak stimuluje a vylepšuje funkci jater. Česnek aktivuje jaterní enzymy, zatímco zelený čaj obsahuje spoustu antioxidantů, které činnost jater urychlují. Konzumací brokolicekvětáku aktivujete ve svém těle látkovou výměnu. A kurkuma je jedním z nejsilnějších přírodních prostředků pro udržení zdravých jater. Napomáhá také produkci žluči, zmenšuje přeplněné jaterní kanálky a zlepšuje funkci žlučníku. Dalšími vhodnými potravinami jsou například kedluben, petržel, pastinák, ořechy, semínka, naklíčené obilniny a luštěniny.

Játra jsou filtr pro toxiny a obilí, které obsahují lepek, jsou jich plné, protože lepek má schopnost na sebe tyto nebezpečné látky vázat. Abychom tedy játrům trochu ulevili, je lepší zařadit do svých stravovacích návyků také alternativní obiloviny, jako jsou jáhly, pohanka či quinoa.

 

NEZAPOMÍNEJME NA BYLINKY

Pro zlepšení funkce jater a žlučník pomáhají také bylinky, ať už v jakékoliv formě. Můžeme si jimi okořenit jídlo, přidat si je čerstvé do salátů nebo je popíjet v podobě čajů. A právě recept na jeden čistící bylinkový čaj Vám tady přinášíme. Recept je od známé bylinkářky a léčitelky Evy Moučkové.

 

Čistící čaj - pro játra, krev a lymfatický systém (2 osoby)

1 čajová lžička majoránky

1 čajová lžička semínek fenyklu => podporuje trávení a má uklidňující vliv na nervovou soustavu

1 čajová lžička celého kmínu => povzbuzuje činnost ledvin a čistí trávicí ústrojí

1 bobkový list => zbavuje klouby nežádoucích usazenin

1 snítka tymiánu => přírodní antibiotikum

0,75 litru vody

-----------------------

Bylinky povaříme ve vodě cca 7 min, přecedíme, necháme vychladnout a můžeme popíjet. Použité ingredience mohou být jak sušené, tak čerstvé.

 

 

 

 

 

Vyhledávání

Obsah bedýnky

V bedýnce je:
0 položek
Celková cena:
0 Kč
kosik