Blog

11. 4. 2016

Medvědí česnek v kuchyni: pesto, polévky a další delikatesy

Od března do května u nás začíná sezóna medvědího česneku, který se řadí díky svým pikantním listům mezi jedny z nejpopulárnějších divokých bylin. Medvědí česnek, jehož popularita se k nám v nedávné době přenesla z rakouského Podyjí, se dnes těší značné pozornosti nejen díky svému širokému využití v kuchyni. Mimo to má také velmi dobré léčebné účinky v boji s aterosklerózou, hypertenzí nebo při střevních onemocněních. Působí stimulačně na náš metabolismus a má pozitivní vliv na hladinu cholesterolu a v neposlední řadě také pomáhá při napadení parazity.

Mezi oblíbené recepty s divokým česnekem patří pikantní pesto, krémově jemná česneková polévka nebo aromatické česnekové máslo. Prozradíme Vám, které další pokrmy mohou být vyrobeny z medvědího česneku, jak a kde jej sbírat a 5 praktických tipů pro jeho skladování.

 

PESTO A DALŠÍ PIKANTNÍ POCHUTINY 

Divoký česnek lze použít samozřejmě čerstvý, nasekaný přímo do jídla na dochucení, stejně jako kterákoliv jiná bylinka. Je dobře nahraditelný například za jarní cibulku, pažitku či petržel.

Kdo by chtěl využít přímo natrhané česnekové listy, tak ty se pak výborně hodí na jemno nakrájené do tvarohových pomazánek, na vařené brambory, také pod maso nebo spařené jako špenát a podávané coby příloha. Vynikající pochoutkou je také například plněný hermelín medvědím česnekem.

Díky svému čerstvému česnekovému aroma se medvědí česnek dobře hodí k výrobě základů pro dochucení jiných jídel v kuchyni. Především pesto z medvědího česneku je velmi oblíbenou pochoutku, které díky kombinaci česneku s piniovými nebo kešu oříšky, parmezánem a olivovým olejem, společně vytváří jemně kořeněnou pastu, jež dodá například těstovinám ten správný šmak. Tímto pestem můžete dále také dle chuti obohatit i zeleninové polévky, omáčky nebo dresinky. Výborná je pak například polenta s pečenými cherry rajčátky ozdobená na závěr právě tímto vynikajícím pestem.

Výbornou alternativou užití medvědího česneku je také domácí máslo s česnekem. V mrazáku vydrží i několik týdnů, aniž by ztratilo své voňavé aroma. A v létě se pak může velmi dobře hodit například při venkovním grilování na dochucení různých druhů mas či na grilovanou kukuřici.

A ještě jeden tip, jak si uchovat aroma a chuť medvědího česneku na delší dobu. Nasekejte pořádný svazek na jemné proužky, dejte do láhve z tmavého skla a zalijte kvalitním olivovým olejem. V temnu nechte macerovat asi 3 týdny. Poté olej přeceďte a můžete ho směle používat všude tam, kde se hodí olivový olej a vůně a chuť česneku. Medvědí česnek konzervovaný tímto způsobem může okořenit vaši kuchyni během celého roku.

 

SBĚR MEDVĚDÍHO ČESNEKU

Medvědí česnek je jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších divokých bylin v našich zeměpisných šířkách. Jak už jsme zmínili v úvodu, vyskytuje se v období od března do května a narazíme na něj převážně v listnatých lesích, kde je temno a půda je vlhká a bohatá na živiny. Proto se mu také někdy přezdívá lesní česnek.

Přes snadnou identifikaci díky svému typickému zápachu, který vzniká třením listů, je medvědí česnek občas zaměňován s konvalinkou. Ta je však vysoce jedovatá, takže bychom při sběru česneku měli dbát zvýšené opatrnosti. Listy konvalinek jsou z rubu lesklé, medvědí česnek je jednoznačně matný. Nejspolehlivějším vodítkem je ale typická štiplavá vůně.

Kdo by snad neměl možnost vyrazit do lesa nebo nemá medvědí česnek kde na blízku sbírat, může si vypěstovat bylinku doma na zahradě či v květináči. Stačí si pořídit cibulky medvědího česneku, které jsou dnes lehce k dostání, nasadit a těšit se na příští jaro až mu vyraší první lístky.

Medvědí česnek má největší sílu před tím, než bylina rozkvete. Jeho pojmenování vzniklo údajně podle toho, jakou dává lidem po zimě sílu. Podle jiných zdrojů však bylina dostala název podle velkých šelem, které po zimním spánku scházely do údolí, aby se napásly čerstvě vyrašených listů.

 

5 TIPŮ PRO SKLADOVÁNÍ

  • Sušení listů se nedoporučuje, protože tak česnek ztrácí na chuti, síle a je ochuzen i o své léčivé účinky
  • Celé nebo nakrájené listy zamrazit v plastovém sáčku
  • Jemně nasekaný česnek smíchat s malým množstvím vody nebo oleje a zamrazit po částech jako ledové kostky
  • Velmi jemně nasekané nebo na kaši rozemleté listy zalít trochou oleje a skladovat ve skleněné nádobě, nejlépe na chladném tmavém místě – v lednici nebo ve sklepě
  • Další zpracování jako olej, máslo nebo pesto 

 

Ať už čerstvý nebo konzervovaný, z medvědího česneku lze připravit mnoho skvělých pokrmů, které nám vykouzlí na talíři tu pravou jarní chuť.

 

Vyhledávání

Obsah bedýnky

V bedýnce je:
0 položek
Celková cena:
0 Kč
kosik