Blog

2. 2. 2017

Kouzlíme s bramborami

Brambor obecný, zemák, erteple, grule, jabluško. Ať už bramborám říkáme jakkoliv, jedno je jisté, brambory jsou jednoduše úžasné. Bylo by libo brambory s máslem, bramborové placky, bramborovou kaši nebo třeba chutné, křupavé hranolky z brambor? Pojďme se bramborám podívat trošku blíže na zoubek a objevme v nich chutný a hravý oběd i zábavu pro nejmenší.

 

Kde se vzaly, tu se vzaly...

Pokud se chceme dopátrat do časů, kdy si první člověk pochutnával na bramborách, musíme se vrátit daleko do minulosti. Archeologické nálezy prokázaly, že byly brambory domestikovány už před 4 až 5 tisíci lety v Peru a ušly opravdu dlouhou cestu, než se dostaly k nám na talíř. V roce 1846 se dokonce v knize Všeobecný rostlinopis objevila věta: „Rostlina ta pro lidské pokolení jest ten nejwětší prospěch, jejž z wynalezení Ameriky má“. Přiznáváme, je to pěkně zapeklitá věta, ale jedno je jisté, na brambory většina z nás nedá ani dnes dopustit.

 

Děti zabavíme, oběd ukuchtíme

Teď na chvíli zavřu oči a vrátím se do dětství, už cítím tu úžasnou vůni, ze které se mi sbíhají sliny na jazyku...A přitom jsou zdrojem tohoto gastronomického zážitku pouhopouhé bramborové placičky, které jsem jako dítě milovala. Věřte, že “výroba“ bramborových placiček děti nejen zabaví, ale vyplní jim také hladová bříška. Stačí vám brambory, olej, hladká mouka, vejce a sůl a kuchtění může začít. Na hnětení těsta jsou dětské ručičky ideální, nejzábavnější část však přichází při vykrajování tvarů. My milovali jako děti zvířátkové placičky a nebyly jsme spokojení, dokud jsme neochutnaly všechna zvířátka. Rozhodně neváhejte a vyzkoušejte, s BIO bramborami českých farmářů budou placičky jednoduše neodolatelné.

 

Bramborová razítka

Už z názvu je patrné, že se jedná o oblíbenou dětskou zábavu, která je jednoduchá a přitom stále geniální. Nepotřebujete drahá razítka z obchodů, brambory poslouží stejně a ještě děti zabavíte u jejich vyrábění. K vytvoření tvarů si můžete pomoci vykrajovátky na cukroví a razítka ve tvaru srdce, hvězdy, domečku, či sněhuláka jsou na světě. Varování, připravte si hodně brambor, děti se s jediným zábavným razítkem určitě nespokojí.

Vyhledávání

Obsah bedýnky

V bedýnce je:
0 položek
Celková cena:
0 Kč
kosik